Gayrimenkul Satış Kiralama

Gayrimenkul pazarlama sürecini doğru yönettiğinizde %99 oranında satış ile sonuçlandırıldığını 14 yıllık gayrimenkul sektör tecrübem ile deneyimledim. Bu deneyimlerimin bir kısmını gayrimenkulünü kendi pazara sunmak isteyen gayrimenkul sahiplerine örnek teşkil etmesi amacıyla yazıya dökmeye çalıştım.

Her ne kadar gayrimenkul pazarlama uzmanlığı bireysel bir iş olarak görülse de pazarlamanın doğru bir ekiple yönetilmesi işlemlere hız ve profesyonellik katacaktır. Finalde bir gayrimenkul danışmanının pazarlama sürecinin tüm aşamalarını tek başına yürütmesi neredeyse imkansızdır. İşe doğru ekspertiz ile başlamadığınız ve mevcut ekonomik koşullara göre pozisyon almadığınız sürece sonuca gitmeniz mümkün olmayacak veya doğru fiyatlı bir satış gerçekleştirme şansınız olmayacaktır. Pazara ön hazırlık ve pazarlama sürecinde iyi bir mimari fotoğrafçı, gerektiğinde destek alacağınız mimar ve sosyal medya pazarlamanızı yürütecek dijital iletişim danışmanına ihtiyaç duyabilirsiniz. Sözleşme ve sonuç aşamalarında ise avukat ihtiyacınızı da göz önünde tutmalısınız. https://muratdumlu.net/wp-content/uploads/2022/05/BROSUR-IC-006-1024x724.jpg

Pazarlama sürecini iyi organize etmeniz ve baştan sona doğru yürütmeniz gerekmektedir. Sadece emlak ilan portallarına ilan verip beklemek denize olta atmaya benzer. Tüm pazarlama argümanlarını aynı anda kullanmanız satış sürecine hız katacaktır. Sizin için hazırlanmış olan pazarlama planını örneğini aşağıda bulabilirsiniz. Bu pazarlama planını kendiniz yürütebilir veya profesyonel bir ekipten destek alarak zamanınızı kendinize ayırabilirsiniz.

Sonuç gayrimenkul pazaralam ve satış bir süreç yönetimidir. Bu süreci doğru yürüttüğünüzde satışı kapatırsınız. Satış süresi ile ilgili ise size kimse net bir tarih veremez. Ancak doğru bir ekspertiz, pazarlama sürecini eksiksiz ve hızlı yürütmeniz, daha önce görüştüğünüz müşterileri CRM programında kaydetmeniz ve aldığınız portföylerde kayıtlı müşterilerinize dönüş yapmanız vb. etkenleri kullandığınızda satış süresini minimize edebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak